Zeneiskolai sikerek Beremenden

A Beremendi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola két növendékkel képviseltette magát a Kaposvári Zeneiskola által 2020. novemberében megrendezett Csupor László VII. Dél-Dunántúli versenyen. A járványhelyzet miatt a versenyre online formában került sor. Külön köszönettel tartozunk ezért a Beremend TV-nek: munkatársuk, Buknicz Balázs minőségi felvételekkel segítette a versenyzőinket. 55 fős kis zeneiskolánkban jelenleg mindössze tizenhárom növendék tanul klarinéton és fuvolán, így különösen szép eredménynek tekintjük az elismeréseket, melyeket Baranya, Tolna és Somogy megye nagy városi zeneiskoláival megméretve szereztünk.

A zsűri döntése alapján:

• Csondor Jázmin klarinét I. korcsoportban dicséretben részesült,
  • Schuller Katalin fuvola II. korcsoportban I. helyezést ért el,
  • Czérna Tímea korrepetítori különdíjban részesült,
  • Polgár Zsuzsanna felkészítő tanári különdíjat kapott.

Szeretettel gratulálunk növendékeinknek és felkészítőiknek a sikeres munkáért!

Schuller Katalin tehetséggondozó felkészítésében fontos szerepet játszik egy decemberben elnyert pályázat is. „Kottázzunk és muzsikáljunk együtt” címmel „A hazai és a határon túli művészeti tehetséggondozó programok támogatása” c. pályázaton 1 500 000 forint vissza nem térítendő támogatásban részesülünk, mely összeget növendékeink tehetséggondozására, valamint tanítványaink és zenetanáraink digitális kompetenciáinak erősítésére fordítunk.